Máte pocit, že vaše děti už mají úplně všechno, pokojíček jim přetéká hračkami nebo samy nevědí, co by si přály pod stromeček? Nakoukněte s námi do Ježíškova skladu, ale potichu a nenápadně!

Přinášíme vám malou nápovědu na dárky pro malé i velké dobrodruhy všech věkových skupin, u kterých rozhodně nebudete pochybovat, zda dárek během pár dnů neomrzí nebo zda ho skutečně využijí.

Pro školkové dobrodruhy

Taky máte doma ďáblíka, který to venku miluje a dostat ho domů ze hřiště, zahrady nebo procházky je nadlidský úkol a zároveň máte strach, aby venku neprochladl kvůli mokrému oblečení? Neomezujte tu úžasnou dětskou energii a raději vsaďte na výbavu, díky které toto nehrozí. Z naší široké nabídky pogumovaného oblečení a doplňků v krásných designech si jistě vyberete vy i třeba nároční špunti. Bezvadné jsou například rukavice a klobouky do deště. Nejeden rodič zažil zkaženou náladu na procházce kvůli stékajícímu dešti po tvářičce. S touhle výbavou už se vás to týkat nebude.

V barevné výbavě do deště nehrozí promočení ani špatná nálada!

Máte doma malého akčňáka, který chvilku neposedí na místě a má rád adrenalin? Posaďte ho na boby nebo sáně a vyzkoušejte blízké i vzdálené kopce. Po takové jízdě vám drobek usne dřív, než uděláte večeři. Na saních se báječně zvládají i horské hřebenovky, kam byste se třeba s kočárkem nebo odrážedlem nedostali. A to by byla škoda v zimě vynechat.

S boby a sáňkami si děti užijí to správné zimní dobrodružství.

Nechtějí vám děti v zimě venku pít, protože je nápoj moc studený? Vyberte si z báječných designů dětských termosek Alfi nebo Pura. Teplý nápoj si v ní udrží svou teplotu v okolním mraze po dobu mnoha hodin. Navíc si můžete vybrat z několika druhů pítek včetně dudlíku, takže snadno zvolíte, který je ten váš správný. A až dítko povyroste, pořídíte jiné pítko podle preferencí a termoska tak roste s vaším dítětem. Je to skvělý dárek, který vydrží opravdu mnoho let.

Naše termosky porostou s vaším dítětem díky nabídce různých kompatibilních pítek.

Pro dobrodruhy školou povinné

Se spokojeným bříškem se malým školákům lépe soustředí. Připravte jim svačinu do barevných svačinovým boxů s krásnými motivy a nastavitelnou dělící přepážkou. Odteď už nebudete čelit námitkám o zelenině od drobků nebo namočené housce. Pitný režim je důležitý a se zdravými lahvemi s oblíbenými motivy i zábavný.

Svačina i pitný režim mohou být i zábava.

Máte doma živel, který potřebuje vybít energii ideálně na zimním svahu? V tom případě jistě oceníte pekáč. Je to lehounká věc, takže není problém připnout ho na batoh a zpestřit si tak zimní procházku. A díky termoizolační podložce se nemusíte bát prochladnutí. Kde se nedá lyžovat, tam se dá jezdit po zadku!

Na čem rád řádí váš dobrodruh?

Díky svítícím vychytávkám si malí dobrodruzi užijí zábavu i po setmění. Co takhle se vydat na noční bojovku s čelovkou třeba hned po štědrovečerní nadílce? Zkoušeli jste hledat ve sněhu stopy zvěře v noci, kdy les doslova ožívá?

S čelovkami budou svítit i dětská očička.

Učení plavání nikdy nebylo zábavnější! Naše malé dobrodruhy velmi baví lovit z bazénu potápěcí kolíky. Je to zábava a zároveň se u toho dítka hýbou. Dvě mouchy jednou ranou. Stejnou službu udělá také skákací guma nebo třeba šnorchlovací set.

Potápění je skvělý pohyb i zábava.

Chcete podpořit motoriku malých školáčků a naučit je opatrně zacházet s kuchyňským vybavením a zejména s nožem? Vsaďte na produkty francouzské značky Opinel, která vyrábí také ostré nože se zakulacenými špičkami a pojistkami proti nechtěnému otevření nebo zavření. Pro trénink správného úchopu při práci s nožem pomůže také krytka na prstíky, díky které se nemusíte bát, že se dítko řízne do druhé ruky.

Děti tak rády pomáhají v kuchyni.

Pro juniory s vlastní hlavou

Máte často pocit, že se ten váš puberťák na nic pořádně nesoustředí, nic nedělá pořádně, všechno je mu jedno (případně všechno špatně) a o nic neusiluje? Zkuste podpořit jeho soustředění lukostřelbou. Je to hodně o trpělivosti, soustředění, správném postoji a přesnosti. Uvidíte, že to chytne celou rodinu.

S lukostřeleckou výbavou si vyhrají malí i velcí.

Na zimních výpravách posloucháte, jak jim mrznou ruce, že s vámi vlastně vůbec nikam chodit neměli a ani na to nemají pořádné vybavení? Sáhněte po goretexu. Tuhle vychytávku zimního oblečení si oblíbili nejen profesionální vyznavači zimních sportů nebo výprav. A navíc se stává stále více dostupnější. V rukavicích s goretexem si budete připadat jako v bavlnce i v pořádném mrazu. A věřte nám, že to nebudou poslední “goráčové” rukavice, které do rodiny pořídíte.

Poznejte rozdíl v tepelném komfortu mezi palčáky s goretexem a klasickými prsťáky.

Podpořte dětské nadšení do pomáhání v kuchyni nejen doma, ale i na cestách za dobrodružstvím. Starší dítka už se nemusí bát ostré špičky a navíc můžou vybírat z krásných zálesáckých designů nožů Opinel.

S touhle výbavou vám i puberťák rád pomůže s přípravou jídla.

Pro pohodlí mamky pohodářky

Proč si nedopřát pohodu v zimě i sama pro sebe? Celý rok skáčeme kolem dětí a teď přišel čas se pěkně rozmazlit. Kdo doposud nepoznal na vlastní kůži komfort termoprádla z merino vlny, zbytečně o hodně přišel a je na čase to dohnat. V nabídce máme několik značek, které s vášní oblékají mamky pohodářky do toho nejjemnějšího merina, aby se cítily jako princezny.

Až ho vyzkoušíte, budete také skákat radostí.

Možná se vám to ze začátku bude zdát jako docela zbytečný kousek zimní výbavy, ale věřte nám, že ho doceníte hned při prvním použití. Nejedna mamka má totiž v zimě pěkně omrzlý zadek. To se vám už teď nestane. Zimní prošívané sukně bezvadně zahřejí a navíc krásně vypadají. Oblékněte je před termolegíny nebo klidně přes lyžařské kalhoty. Uvidíte, jaký šmrnc taková sukýnka dodá zimnímu outfitu. Tak proč nebýt šik i v pěkné kose?

Šmrncovní a hřejivé - zimní sukně nejen do přírody.

Bezvadnou vychytávkou na zimní výpravách jsou nesmeky – gumové nazouváky přes zimní boty, které mají malé hroty, díky kterým už na kluzkém povrchu záda nehodíte. Dopřejte si pohodlnou chůzi s nesrovnatelně větší dávkou jistoty. Na výběr máte z klasických turistických a nesmeků vhodných i na běh.

Nesmeky jsou v zimě dobrým pomocníkem nejen na ledovce.

Pro tatínky za zásluhy

Přestože to tak na první pohled nevypadá, i pro hodné tatínky se v našem skladu něco najde. Kterého dobrodruha by nepotěšily tábornické vychytávky jako například křesadlo, cestovní kuchyňská sada nebo třeba zavírací houbařský nůž?

S nožem Opinel se houbaření dostává na novou úroveň.

A co vy? Už máte jasno, pro co pošlete Ježíška do našeho skladu letos?

 

 

KaLaMiTa

KaLaMiTa

Kryštof, Lukáš, Martina a Terezka – malí a velcí turisté tělem i duší, pro které je cesta cílem. V přírodě je tolik inspirace, klidu, krásných barev a spousta záhad k dětskému objevování. Pro nás je to ta nejlepší příležitost být všichni spolu, povídat si, objevovat, kochat se a těšit se z krásy naší vlasti i nejbližších sousedů.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *