Letní prázdniny se chýlí ke svému konci a spousta rodičů a budoucích školáčků řeší, co všechno pořídit. Nestůjte bezradně v obchodě a zbytečně se nezdržujte přemýšlením, co ano a bez čeho se obejdete.

Abychom vám tento čas pomohli zkrátit, přinášíme vám seznam toho, co budoucí školáčci využijí a jistě ocení. Na konci článku naleznete i odkaz na vytištění praktického seznamu, kde můžete odškrtávat už pořízené položky.

Většina škol dnes poskytuje základní seznam budoucím prvňáčkům už při zápisu. Každá škola vyžaduje něco jiného a je dobré se jím řídit. Pokud žádný doporučený seznam nemáte, nechte se inspirovat.

Školní batoh či aktovka

Co se týče designu, aktuální široká nabídka motivů a barev jistě uspokojí i toho nejnáročnějšího školáčka. Je však dobré nepovažovat vzhled batohu za prioritní kritérium při výběru. Samozřejmě doporučujeme ke vkusu školáčka přihlédnout, aby batoh či aktovku nosil rád. Ideální je, pokud vás může dítě do obchodu doprovodit a společně vyzkoušíte a vyberete, co mu sedne nejlépe. Důležitým parametrem je samotná váha batohu, která se ještě zvýší s uložením obsahu – penálu, sešitů, svačiny a pití. Je dobré vybírat modely s více než jednou kapsou pro přehlednost a nejtěžší věci ukládat co nejblíže k zádům. Správný batoh by měl mít dostatečně široké a nastavitelné ramenní popruhy, bederní pás a prsní přezku. Bederní pás pomůže odlehčit ramenům a tzv. „prsák“ zabrání sklouzávání batohu z ramen. Batohy i aktovky by měly mít na sobě reflexní prvky, které zajistí větší viditelnost malého školáka při zhoršeném počasí či za šera. Můžeme vám doporučit školní batoh, který toto všechno splňuje a je k dostání v mnoha pěkných motivech pro školáky i školačky. My máme mnoha dětmi vyzkoušený a velmi osvědčený školní batoh Boll s nastavitelným zádovým systémem, který s malými školáky roste. Pokud stále váháte, poslechněte si recenzi těchto batůžků.

Penál a psací potřeby

Prvňáčci zpravidla začínají psát obyčejnou tužkou. Doporučuje se zvolit několik tužek s trojhranným profilem, který umožňuje správný úchop při psaní. Nachystejte také pastelky, gumu, ořezávátko a nůžky s kulatou špičkou. Na začátku se jistě obejdete bez pera a fixů. Vše uložte do penálu nebo pouzdra. Rozkládací penály jsou přehlednější, pouzdra lehčí. Nechte malého majitele, ať si motiv vybere sám a rád tak penál používá.

Výbava pro malé kreativce

Pokud nemáte od školy doporučený seznam, vězte, že dítko během výtvarné výchovy využije vodové barvy, štětce různých velikostí, kelímek na vodu, temperové barvy, paletu, ochranu na lavici (např. igelitový ubrus), zástěru proti potřísnění oděvu barvami a lepidlo. Vše uložte do kufříku nebo uzavíratelné krabice.

Sportovní vybavení

Během pohybových aktivit ve škole děti ocení funkční tričko s krátkým rukávemkraťasy nebo legíny. Do tělocvičny se nejlépe hodí neklouzavá obuv se světlou podrážkou nezanechávající šmouhy na podlaze a na venkovní pohyb sportovní boty. Na uložení v šatně jsou praktické látkové stahovací vaky.

Na pobyt ve třídě zvolte pohodlné přezůvky. Dle temperamentu dítěte zvolte pantofle nebo uzavřenou obuv. Doporučujeme vše opatřit jmenovkou dítěte pro snazší pozdější identifikaci ztrát a nálezů.

Co ještě do batohu?

Samozřejmostí je chutná a zdravá svačinka ve svačinovém boxu a alespoň půllitrová lahev s pitím. Dále přijdou vhod papírové kapesníky nebo vlhčené ubrousky, obal na batoh do deště a případně oblíbená malá hračka nebo hra.

Má už váš budoucí školáček vše potřebné nachystáno nebo s pořízením vyčkáváte až „na praxi“? Doporučili byste ostatním nějakou vychytávku, která se vám nebo vašim dětem osvědčila?

Dobrodruzi

Profilový obrázek

Jsme parta lidí, kteří pomáhají dětem trávit čas a zažívat dobrodružství v přírodě a rodičům dodávají jistotu, že je o ně dobře postaráno. Mrkněte na náš e-shop Pro malé dobrodruhy.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *